За всіх часів свого існування церква потребувала кваліфікованих та присвячених служителів. І коли на початку 90-х років двері для проповіді Слова Божого були відчинені в Україні, Господь особливо благословив наше братство новими навчальними духовними закладами. До них входить і Запорізький біблійний коледж та семінарія (ЗБКС), який відчинив свої двері у 1994 році.

ЗБКС це вищий духовний навчальний заклад Спілки ВРЦ ЄХБ України та є повноправним членом Євро-Азіатської Акредитаційної Асоціації (ЄААА). Навчаючись тут, можливо отримати не тільки теоретичні знання з богослов’я, спеціалізації, англійської, давньоєврейської та грецької мов, але й навчитися ефективно застосовувати отримані знання в практичному служінні.

Все це досягається завдяки високому рівню професорсько-викладацького складу ЗБКС. Це авторитетні викладачі, які здобули вищу духовну освіту в кращих богословських навчальних закладах і мають багаторічний досвід практичного служіння в помісних церквах.

Тому навчання братів і сестер у ЗБКС є благословенням для церков. Девізом навчального закладу є слова апостола Павла, записані у другому Посланні до Тимофія 2:2: “І що чув від мене при багатьох свідках, то передай вірним людям, які могли б й інших навчити”. Сьогодні більшість випускників них несуть служіння в Україні, а також у Росії, Казахстані, Вірменії та країнах Прибалтики – це пастора церков та проповідники, вчителі недільних шкіл та регенти, молодіжні лідери та лідери дитячих та підліткових клубів, місіонери та викладачі семінарій.

Щорічно місіонерська команда, що складається зі студентів м викладачів ЗБКС, здійснює поїздку до Казахстану, де виконуючи Велике Доручення Ісуса Христа допомагають помісним церквам здійснювати служіння серед мусульманського народу.

Керівництво коледжу продовжує працювати над новими програмами з очною та очно-заочною формою навчання. На даний момент проходить навчання перша група магістерського рівня. Навчання за цією програмою проходить за допомогою та підтримки Tyndale Theological Seminary, що знаходиться у м. Амстердам, Голландія.

6 жовтня 2012 року відбулася значна подія в історії ЗБКС. З самого початку нашого служіння у 1994 році ми мали бажання мати власну будівлю для навчального закладу. Після довгих років молитов та активної роботи було закінчено будівництво Адміністративно-побутового корпусу Запорізького біблійного коледжу та семінарії. Цього дня члени опікунської ради Школи, співробітники, викладачі, студенти та багато гостей з України та інших країн зібралися разом на урочисте служіння, щоб присвятити нову будівлю для служіння Господу.

Сьогодні ми, як і раніше, потребуємо молитов і підтримки як помісних церков, так і окремих братів і сестер. Ми, як і раніше, сподіваємося на Господа: “Милістю Господа ми не зникли, бо милосердя Його не вичерпалося. Воно оновлюється щоранку; велика вірність Твоя! (Пл. Єр.3: 22-23).

Дорогий друже, якщо ти усвідомлюєш, що немає вищого становища тут на землі, як служити Богу, і розумієш, що це служіння має відбуватися на належному рівні, то двері Запорізького біблійного коледжу та семінарії гостинно відчинені для тебе. Саме тут ти зможеш отримати фундаментальні біблійні знання, на яких ґрунтується і розвивалося наше євангельсько-баптистське братство.