Відповідальний – Багаєв Дмитро Валерійович

Капеланське служіння розпочалося у Запорізькій області з 2014 року, коли анексували Крим та окупували території Луганської і Донецької областей. Тоді українські війська були зосереджені на Запоріжжі, щоб протистояти захопленню російською армією нових територій Луганщини та Донеччини. В той час декілька братів із Запоріжжя та області почали працювати з нашими захисниками. З 2014 до лютого 2022 року їхнє служіння серед військових полягало у тому, щоб надавати харчову та матеріальну допомогу окремим військовим підрозділам та здійснювати духовну працю з особовим складом цих підрозділів. Наші брати відвідували військові формування не тільки у Запорізькій, а й в Донецькій області. У зазначений період часу, це служіння не було централізованим та систематизованим, воно було особистою справою декількох посвячених Богу братів.

Після повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року, агресор проводить військові дії безпосередньо на території Запорізької області. Кількість військових підрозділів ЗСУ в межах області збільшилась. Ця ситуація надала великі можливості для праці церкви з бійцями ЗСУ. У квітні 2023 року при Обласному Об’єднанні Церков Євангельських Християн-Баптистів був сформований капеланський відділ для праці з військовослужбовцями української армії. До цього служіння відразу долучилися декілька церков міста (церкви за адресами: вул. Таврична 73а; вул. Молочна 43; вул. Грушевського 219; вул. Зернова 35; вул. Скворцова 127). Віруючі брати відвідували військові підрозділи, блокпости у- та поза містом, допомагаючи та підтримуючи: надавали гарячі обіди, їжу швидкого приготування і довготривалого зберігання, воду, напої, солодощі; допомагали в придбанні матеріально-технічного устаткування у розташуваннях бійців. Але найголовніше те, що наші брати несли Захисникам Євангелію про Спаса Ісуса Христа, надію на Бога. Вони проводили спілкування з особовим складом, дарували Слово Боже (Нові Заповіти), Молитовники Воїнів та іншу духовну літературу, яка могла спрямувати хлопців до Бога, підбадьорити їх, надихнути.

З часом, капеланське служіння в області поширюється. Все більше нових братів запорізьких церков стають причетними до капеланства. Хоч і повільно, але збільшується і кількість міських церков, що залучені до духовної праці з військовослужбовцями. Однак, як і раніше, позиція пацифізму (непротивлення злу), незнання рідної мови та особиста байдужість заважають швидкому розповсюдженню капеланського служіння в області.

З вересня 2023 року у Запорізькій Біблійній Семінарії започатковано навчання капеланів. Протягом учбового року брати опановують основні знання та навички для плідної духовної праці з військовими.

Загальною метою капеланського служіння є: задоволення духовних потреб військових в Богові та сприяння розвитку віри захисників.

Загальні напрямки служіння капеланства у Запорізькій області:

1)Духовна праця з невіруючими військовими та надання матеріальної допомоги:

– Відвідування підрозділів ЗСУ

– Праця на східних стабілізаційних пунктах

– Праця у лікарнях з пораненими

– Праця з сім’ями загиблих

2) Духовна праця з віруючими військовими та надання матеріальної допомоги

– Листування

– Телефонні розмови

– Особисті зустрічі

Отже, капеланське служіння у Запорізькій області, як один з напрямків служіння наших євангельських церков, потребує ваших молитов та безпосередньої участі для поширення Євангелії серед захисників нашої країни.